Próbna ewakuacja

W dniu 26.09.2017r. w godzinach przedpołudniowych odbyła się próbna ewakuacja użytkowników szkoły na wypadek zagrożenia pożarowego. Ewakuacją kierowała dyrektor szkoły wraz z osobami odpowiedzialnymi za jej przeprowadzenie pod nadzorem przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Ewakuacja przebiegała sprawnie drogami i wyjściami ewakuacyjnymi według obowiązujących w szkole procedur. Po opuszczeniu budynku i zebraniu się wszystkich na boisku szkolnym jeden z nadzorujących strażaków omówił wnioski z obserwacji przebiegu ewakuacji. Następnie dyrekcja szkoły i nauczyciele zostali krótko przeszkoleni na temat organizacji i warunków przeprowadzania próbnych ewakuacji. Ponadto uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem wozu strażackiego oraz uzyskali cenne informacje dotyczące codziennej pracy strażaków.