Rok szkolny 2012/2013

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

"Szkoła to piękny ogród, gdzie wzrastają i skąd odfruwają najcudowniejsze motyle -dzieci." Pod takim hasłem 28 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2012/2013. Uroczystość dla klas IV-VI prowadzili: Anna Dziułka i Patryk Stańczak. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły... czytaj dalej »

Podsumowanie "Reba - zużyte baterie"

Akcja "Reba - zużyte baterie" trwała przez cały rok szkolny. Uczniowie naszej szkoły zebrali aż 200 kg zużytych baterii. Konkurs na największego zbieracza, zorganizowany przez panią Agnieszkę Krupę, został rozstrzygnięty wraz z końcem roku szkolnego. Współzawodnictwo było bardzo wyrównane, a wyniki wręcz... czytaj dalej »

Śladami powstańców styczniowych

26 czerwca uczniowie klasy Vb, wraz z wychowawczynią panią Anetą Trzos, żegnali rok szkolny na Lubiance. Uczestniczyli tam w Rajdzie „Śladami powstańców styczniowych”. Na rajdowym szlaku mieli do wykonania trudne zadanie, a mianowicie: odkopać, ukryte w ziemi „rzeczy po powstańcach”, i odnaleźć meldunki... czytaj dalej »

Wycieczka SKE "Euro1"

25 czerwca Kluby Europejskie ze szkół SP 1, SP 12, SP 11 oraz Gimnazjum 2 postanowiły zakończyć swą działalność w roku szkolnym 2012/2013 wycieczką do Krajna. Zwiedzali tam Park Rozrywki i Miniatur Sabat. Najbardziej spodobała się wszystkim rekonstrukcja Koloseum oraz wodospad Niagara. Prawdziwe chwile grozy przeżywali w tamtejszym... czytaj dalej »

Piknik rodzinny

Jak co roku, tym razem 24 czerwca, odbył się w naszej szkole „Piknik Rodzinny”. Imprezę rozpoczęły występy wokalne uczniów: Marcina Walendzika, Natalii Górskiej, Pauliny Herman oraz Oli Moraczyńskiej. Następnie zabrał głos dyrektor szkoły Jan Kuciapski, który powitawszy uczniów i rodziców,... czytaj dalej »

Mikołaj w gronie najlepszych

Spotkania władz miasta z najlepszymi uczniami - absolwentami starachowickich szkół podstawowych i gimnazjalnych stały się już tradycją. Przy wyborze uczniów uwzględnia się średnią ocen, wyniki sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych, osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, wzorowe zachowanie, jak również r... czytaj dalej »

Spotkanie absolwentów 1962/1963

„Rzeczy, które cieszą nie pozwolą nam zapomnieć, te spędzone razem chwile, ławki szkolne, setki wspomnień…”. Szkoła to przecież młodość, beztroska, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia. Jakże często do lat szkolnych  powraca się z radością i rozrzewnieniem. 21 czerwca br.... czytaj dalej »

"Bezpieczny uczeń"

21 czerwca odbyło się podsumowanie realizowanego w klasie 0b od lutego do czerwca 2013r. projektu "Bezpieczny uczeń", na które przybyła pani wicedyrektor i rodzice. Dzieci zaprezentowały zdobytą wiedzę w programie słowno-muzycznym. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny "Bezpieczne wakacje". Przyznano trzy... czytaj dalej »

"I can, I know"

W dniu 20.06.2013 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III zatytułowany „I can, I know”, którego organizatorami były nauczycielki języka angielskiego pani Iwona Ambroszczyk oraz pani Małgorzata Pater. Konkurs miał na celu m. in.: popularyzację języka angielskiego wśród uczni... czytaj dalej »

"Bezpieczeństwo i pierwsza pomoc"

Wraz z końcem roku szkolnego 2012/2013 zakończyły się działania związane z realizacją innowacyjnego programu „Bezpieczeństwo i pierwsza pomoc”, którym objęci byli uczniowie klas II i III.  Na uroczyste podsumowanie, które odbyło się 20. 06. 2013r.i zostało przygotowane przez nauczycieli realizujących program... czytaj dalej »