Rok szkolny 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego

Nauka zakończona, świadectwa wręczone, pora na odpoczynek. Rok szkolny pożegnaliśmy w sposób nietypowy, tak jak nietypowa była nauka zdalna…mimo zmian jakie wymusiła na nas panująca pandemia wszyscy starali się, by uzyskać jak najlepsze wyniki w nauce. W minionym roku szkolnym 60 uczniów otrzymało wysokie wyniki w nauce i... czytaj dalej »

Egzamin ósmoklasisty

Do egzaminu w roku szkolnym 2019/20 przystąpiło 32 uczniów. Zadania we wszystkich arkuszach sprawdzały, w jakim stopniu ósmoklasiści opanowali wymagania ogólne i szczegółowe z zakresu 3 przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Najlepszy wyniki uzyskali następujący uczniowie: z... czytaj dalej »

Wzruszające podziękowanie

My, uczniowie klas ósmych, dziś już absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1, pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Obsługi: - za trud włożony w naszą edukację, - za cierpliwość do nas, chociaż wiemy, że często nie było z nami łatwo, - za wsparcie w ciężkich chwilach, - za pokierowanie nas na... czytaj dalej »

Wakacyjne podróże

W tym roku szkolnym, na ostatnich lekcjach plastyki, uczniowie klas IV-VII powitali wakacje, wykonując dowolną techniką krajobrazy „Wakacyjne podróże”. A oto efekty ich pracy. Oceńcie sami! czytaj dalej »

I miejsce dla Eleny w konkursie MSU

Podczas nauczania zdalnego Mały Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na pamiętnik „Moje życie w czasach pandemii”.  Zostało przyznane I miejsce uczennicy klasy 2a Elenie Mroczek. Bardzo gratulujemy i cieszymy się, że Elena podjęła się trudu podzielenia się z nami swoimi odczuciami w czasach pandemii.      ... czytaj dalej »

Konkurs „Jestem Polakiem. Jestem Patriotą"

W konkursie „Jestem Polakiem. Jestem Patriotą" wzięli udział chętni uczniowie z klasy 7a, 7b. Na lekcjach historii poznawali różne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. Zadaniem uczestników konkursu było pokazanie czym jest dla nich patriotyzm, czym jest Ojczyzna, w której mieszkają. Uczennice... czytaj dalej »

"Portret"-projekt artystyczno-edukacyjny

Na lekcjach plastyki uczniowie klas VI i VII realizowali projekt zatytułowany „Portret”. Zespoły wykonywały zdjęcia portretowe, które w ciekawy sposób eksponowały twarz wyrażającą jakieś uczucie, modyfikowały zdjęcia przy użyciu programów komputerowych, wykonywały portrety dowolną techniką. Każdy zespół... czytaj dalej »

„Zabrali nam Polskę…”. Projekt klas 6

Na lekcjach historii uczniowie klas szóstych omawiali trudną sytuację naszego kraju podczas zaborów.  Polska pod zaborami znajdowała się od 1772, kiedy to trzy państwa ościenne (traktat Trzech Czarnych Orłów) dokonały pierwszego rozbioru.  Dopiero po zakończeniu I wojny światowej i upadku: Rosji, Niemiec i... czytaj dalej »

"I wtedy się uśmiecham"

Uczennica klasy VB Aleksandra Piotrowska wzięła udział w konkursie plastycznym online „I wtedy się uśmiecham” i zdobyła wyróżnienie. Konkurs organizowany był przez Aleksandrę Sarzyńską animatorkę kultury ze Starachowickiego  Centrum Kultury. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 1czerwca. Prace uczestników... czytaj dalej »

Eko-lekcje online z Celsium

W maju uczniowie klas szóstych na zajęciach z wychowawcą realizowali projekt „Eko-lekcje online z Celsium”, podczas którego zastanawiali się, co możemy zrobić dla PLANETY i jak zadbać o jej zasoby. Podczas lekcji online szóstoklasiści dowiedzieli się między innymi: Co to jest recykling? Co może... czytaj dalej »