Rok szkolny 2009/2010

Zakończenie roku szkolnego

25 czerwca 2010 roku uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2009/2010. Podczas uroczystości dyrektor szkoły Jan Kuciapski oraz wicedyrektor Jadwiga Kicińska wręczali świadectwa i nagrody uczniom wyróżnionym w nauce i zachowaniu. Nagrodzono również uczniów ze 100 % frekwencją. Dyrekcja szkoły podziękowała też rodzicom... czytaj dalej »

Piknik rodzinny

Dnia 22 czerwca 2010 roku, kolejny raz uczniowie, rodzice i nauczyciele bawili się wspólnie na Pikniku Rodzinnym. Jest to już tradycyjna impreza odbywająca się rokrocznie w naszej szkole. Podczas spotkania rozegrane zostały mecze piłkarskie i siatkowe, zawody w zbijanego, rzucaniu do celu oraz przeciąganiu liny. Nie zabrakło ró... czytaj dalej »

Spotkanie Samorządów Szkolnych

Samorząd Uczniowski naszej szkoły wziął udział w IV Spotkaniach Samorządów Szkolnych organizowanych przez Młodzieżową Radę Miasta, Starostwo Powiatowe oraz Szkołę Podstawową nr 10. Nasi uczniowie przygotowali prezentację multimedialną z działalności SU w roku szkolnym 2009/2010. Uczestniczyli również w warsztatach dotyczących... czytaj dalej »

Sportowe osiągnięcia 2009/2010

Mini piłka nożna - VIII miejsce Biegi przełajowe: II miejsce dziewczęta III miejsce chłopcy III miejsce dziewczęta - Powiat Gry i zabawy - III miejsce Tenis stołowy czytaj dalej »

"Nie święci garnki lepią"...

W dniu 10 czerwca 2010 roku uczniowie  klas pierwszych byli na wycieczce w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wzięli udział w lekcji muzealnej pt.: "Nie święci garnki lepią". Mieli okazję sprawdzić się w roli "pierwotnych garncarzy". Glina okazała się wspaniałym materiałem do lepienia nie tylko naczyń, ale... czytaj dalej »

Kochamy nasze mamy

26 maja to jeden z najpiękniejszych dni w roku – Dzień Matki. Uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią Grażyną Woźniak przygotowali z tej okazji wspaniałą, pełną niespodzianek uroczystość. Zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne oraz obdarowali najukochańsze MAMUSIE własnoręcznie wykonane upominki. Po udanym... czytaj dalej »

"Już wiem - jestem bezpieczny"

20 maja 2010 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne "Już wiem - jestem bezpieczny" dla uczniów klas I-III. Uczniowie spotkali się z pracownikami Policji, Straży Miejskiej oraz Harcerskiej Grupy Ratowniczej. Przedstawiciele tych instytucji opowiadali dzieciom jak należy się zachowywać, aby uniknąć sytuacji... czytaj dalej »

"Europejskie Starachowice"

7 maja 2010 r. w Starachowicach świętowaliśmy Dni Europy pod hasłem "Europejskie Starachowice". Patronat nad imprezą objął prezydent Starachowic p. Wojciech Bernatowicz. Obchody zostały zorganizowane przez Szkolne Kluby Europejskie ze Szkoły Podstawowej nr 1 (opiekun Aneta Trzos), Szkoły Podstawowej nr 12 (opiekun Tomasz Wó... czytaj dalej »

Pobudzanie inicjatyw

W ciągu całego roku szkolnego nasi uczniowie pod opieką pani Agnieszki Krupy brali udział w akcjach mających na celu ochronę środowiska oraz pomoc potrzebującym: "Sprzątanie Świata", "Światowy Dzień Rzucania Palenia" - akcja skierowana do rodziców, - "Dokarmianie zwierząt leśnych w paśnikach", pomocą... czytaj dalej »

Wiwat Konstytucja!

30 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IVb ubrani w stroje z epoki przypomnieli, w krótkiej inscenizacji, jak doszło do tego wielkiego wydarzenia. Konstytucja 3 Maja budziła nadzieję na wyprowadzenie Polski z niewoli i uratowanie jej zagrożonej... czytaj dalej »