Rok szkolny 2008/2009

Sportowe osiągnięcia 2008/2009

Drużynowe: IV miejsce - sztafeta (chłopców) - 10x1000metrów. VI miejsce w Piłce nożnej (chłopców). III Miejsce w Grach i zabawach. IV miejsce w tenisie stołowym (chłopców). III Miejsce w tenisie stołowym (dziewcząt). czytaj dalej »

Ostatni dzwonek

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 19 czerwca. czytaj dalej »

"Poloneza czas zacząć.."

Tradycyjnie, przed zakończeniem oficjalnym roku szkolnego, odbył się bal absolwentów. Poloneza ćwiczyli szóstoklasiści wytrwale, na wielu próbach, pod kierunkiem pani Barbary Wrzosowskiej. Udał się doskonale. Rodzice zadbali o smaczny poczęstunek. Było miło i sympatycznie. czytaj dalej »

Piknik Rodzinny

1 czerwca to święto wszystkich dzieci - Dzień Dziecka. W tym dniu, choć nie było  zajęć dydaktycznych, prawie wszyscy uczniowie zjawili się w szkole. Wiele się działo. Nikt nie był smutny. Wiele emocji wzbudziły różnorodne zawody sportowe. Doping był niesamowity. Można było wspinać się na drzewo, stworzyć kredowy obraz na... czytaj dalej »

Wycieczka rowerowa

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich zorganizowany został cykl imprez sportowych i rekreacyjnych, mających na celu zainteresowanie uczniów i nauczycieli aktywną formą spędzania czasu wolnego. Uczniowie klasy VIa, pod opieką pedagoga szkolnego Wojciecha Pociechy i nauczyciela wychowania fizycznego Krzysztofa Mikosa,... czytaj dalej »

Sejmik Samorządów Szkolnych

Samorząd Uczniowski uczestniczył w III Sejmiku Samorządów Szkolnych, zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta w SP 10 przy współpracy z prezydentem miasta Starachowic oraz Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty. Przedstawiliśmy przygotowaną na tę okoliczność prezentację multimedialną z działalności SU naszej szkoły w bieżącym... czytaj dalej »

Czy znasz baśnie Andersena?

W związku z rocznicą urodzin J. Ch. Andersena oraz Międzynarodowym Dniem Książki uczniowie wzięli udział w konkursie poświęconym twórczości tego wielkiego baśniopisarza, zatytułowanym "Czy znasz baśnie Andersena?". Konkurs składał się z dwóch etapów. W części pisemnej zmagało się 12 uczniów. Do etapu... czytaj dalej »

Udzielanie pierwszej pomocy

Uczniowie klas piątych i szóstych mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani Agnieszka Krupa przy pomocy Kamila Grada, ucznia II LO w Starachowicach, przeprowadzili zajęcia, na których uczyli, jak prawidłowo należy przeprowadzić sztuczne oddychanie i masaż serca. czytaj dalej »

Niezwykła lekcja przyrody

24 kwietnia 2009 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nietypowej lekcji przyrody. Zajęcia poprowadzili pracownicy kieleckiego egzotarium "Dolina gadów". Bohaterami tej niezwykłej lekcji byli mieszkańcy egzotarium: pyton królewski, pyton tygrysi, jaszczurka pustynna oraz żółw stepowy. Zajęcia bardzo... czytaj dalej »

Szachowe zmagania

20 kwietnia 2009 roku odbyły się w naszej szkole szachowe mistrzostwa szkoły. Pomocą w organizacji rozgrywek służył pan Roman Kaput z Katolickiego Klubu Szachowego GAMBIT . Mistrzostwa rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI. Do rywalizacji, podczas 9 rund w systemie szwajcarskim, stanęło 40 uczniów... czytaj dalej »