Rok szkolny 2020/2021

Podsumowanie roku szkolnego 2020/2021

Średnia Szkoły - 4,1 Frekwencja - 92,1% Najwyższa średnia klasowa 4b - 4,46 Najwyższa średnia ucznia w szkole Amelia Kozdęba z 6a - 5,83 Uczniowie wyróżnieni w nauce i zachowaniu: Klasa 3a Anna Rupart, Bartosz Czerwiński, Karol Lisek, Elena Mroczek, Nadia Bujnowska, Adam Pilarski Klasa 3b czytaj dalej »

Pożegnanie absolwentów

25 czerwca 2021 zakończyliśmy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym naznaczonym pandemią i zdominowanym nauczaniem zdalnym. Był to niewątpliwie trudny rok, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. O godzinie 8.00 w sali gimnastycznej po raz ostatni spotkali się uczniowie klas ósmych.  40 absolwentów... czytaj dalej »

Szczepienia dla uczniów

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Szczegółowe informacje znajdą Państwo pod poniższym linkiem: https://kuratorium.kielce.pl/50606/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat-informacje-dla-szkol-i-placowek/ czytaj dalej »

Ognisko klasy 3a

22.06.2021 odbyło się ognisko klasy 3a, zorganizowane przez Radę Klasową Rodziców. Uczniowie spędzili miło i przyjemnie czas na świeżym powietrzu razem z wychowawcą Renatą Kwiecień, rodzicami i dziadkami. Piekli kiełbaski i inne przysmaki. Rodzice przygotowali również pyszne przekąski i napoje. Pogoda sprzyjała, więc dzieci... czytaj dalej »

Sukcesy w trójboju lekkoatletycznym

19 czerwca 2021 odbyły się w SP nr 13 Mistrzostwa Starachowic w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt. Uczennica naszej szkoły Maja Zaręba zdobyła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej zdobywając 131 pkt. W rywalizacji drużynowej dziewczęta z naszej szkoły: Maja Zaręba 5a, Karina Gralec 5a, Lena Szwed 4a, Wiktoria Bańka 4a, Amelia Bańka... czytaj dalej »

Na podium w zawodach lekkoatletycznych

Tradycyjnie w czerwcu na Miejskim Stadionie w Starachowicach odbyły się mistrzostwa Starachowic w indywidualnej lekkoatletyce szkół podstawowych. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 8-7 i 6-5. Zawody przebiegały w duchu prawdziwej sportowej rywalizacji z zachowaniem zasad fair play, w dodatku przy... czytaj dalej »

Spotkanie SU z MRM

W dniu 11 czerwca br. w amfiteatrze Parku Miejskiego odbyło się spotkanie projektowe Samorządów Uczniowskich z Młodzieżową Radą Miasta. Elementami spotkania były: wykład oraz dyskusja z ekspertami na temat polityki młodzieżowej, polityki portali społecznościowych oraz dezinformacji w Unii Europejskiej,  praca w grupach... czytaj dalej »

Dzień Dziecka w Bibliotece Miejskiej.

Klasa 0a z okazji Dnia Dziecka gościła wraz z wychowawczynią w Filii nr 7 Biblioteki Miejskiej w Parku Kultury w Starachowicach.  Dzieci wysłuchały fragmentów książki o przygodach Scooby-Doo, czytanych przez p. M. Wosiek. Potem rozwiązywały zagadki i pokonywały tor przeszkód. W nagrodę wszyscy otrzymali zakładki do książek... czytaj dalej »

Kolejny sukces Ani Rupart z 3a

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Starachowicach oraz Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna byli organizatorami konkursu plastycznego o tematyce prozdrowotnej pod hasłem „Włącz rozum - wyłącz palenie”. Przeznaczony on był dla uczniów klas drugich, trzecich i czwartych szkół podstawowych. Ania Rupart z... czytaj dalej »

Zielniki

Na lekcjach z przyrody uczniowie klas czwartych poznawali rośliny nas otaczające. Na zakończenie zajęć otrzymali zadanie – przygotować zielniki tych roślin. Prace trwały kilka miesięcy. Każdy uczeń dokonywał segregacji swoich roślin na grupy według własnego uznania, np. drzewa i krzewy iglaste, drzewa i krzewy liściaste, zioła, byliny,... czytaj dalej »