Rok szkolny 2011/2012

Zakończenie roku szkolnego

29 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012. Uroczystość dla klas IV-VI prowadziła przewodnicząca  SU - Natalia Ziółkowska. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły przedstawicielom klas piątych przez tegorocznych absolwentów. Następnie krótkie przemó... czytaj dalej »

Tydzień z matematyką

O tym, jak ważną rolę matematyka pełni w życiu każdego człowieka wiedzą prawie wszyscy, jednak dużo dzieci deklaruje niechęć do niej jako przedmiotu nauczanego w szkole. Aby zainteresować tą niezwykle przydatną dziedziną wiedzy uczniów naszej szkoły nauczycielki matematyki pani Wanda Balcerzak i pani Ewelina Siwiec-Gąsior zorganizowały... czytaj dalej »

Kacper najlepszym uczniem w mieście

We wtorek 26 czerwca b.r. w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2011/2012. Było ono połączone z wręczaniem nagród dla szczególnie wyróżniających się w nauce absolwentów starachowickich szkół. czytaj dalej »

Pożegnalny bal

21 czerwca, w przedostatnim tygodniu nauki w szkole odbył się bal pożegnalny klas szóstych.  Dyrektor szkoły p. Jan Kuciapski,przywitał szóstoklasistów, ich rodziców oraz przybyłych gości,a następnie zgodnie z tradycją, najstarsi uczniowie rozpoczęli swoje święto polonezem.  Układy choreograficzne do... czytaj dalej »

Nauka pływania

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas III „a” i III „b” objęci byli programem nauki pływania. Zajęcia odbywające się na krytej pływalni miały na celu oswojenie dzieci ze środowiskiem wodnym, przezwyciężenie lęku, jak również zdobycie podstawowych umiejętności w pływaniu. czytaj dalej »

Znakomici lekkoatleci

W dniu 16.06.2012 roku na stadionie Miejskim w Starachowicach zostały przeprowadzone indywidualne zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych. Zawodnicy rywalizowali w 6 konkurencjach: rzut piłeczka palantową, skok w dal, oraz w biegach na 60, 300, 600 i 1000 metrów. Organizatorami zawodów była nasza szkoła i Szkoła... czytaj dalej »

W Centrum Nauki Kopernik

W dniu 15 czerwca uczniowie klas III „a” i III „b” z koleżankami i kolegami ze starszych klas pod opieką rodziców i nauczycieli byli na wycieczce w Warszawie. Głównym celem była wizyta w CENTRUM NAUKI KOPERNIKA. To, co zobaczyli i przeżyli przerosło ich oczekiwania. Centrum to fantastyczne, nowoczesne... czytaj dalej »

Angielski nie jest im obcy...

15 czerwca w Szkole Podstawowej nr 9 w Starachowicach odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy, dotyczący świąt w krajach anglosaskich połączony z konkursem piosenki anglojęzycznej. Szkoły chętne do udziału zgłaszały po 2 drużyny 3-osobowe do w/w konkursu. Nasza drużyna w składzie: Kacper Kiciński(VIb), Jakub Pawelec (VIb) oraz Jakub Łygan (Vb... czytaj dalej »

Sukcesy wieloboistów

W bardzo dobrym stylu kończą rok szkolny czwórboiści z naszej szkoły. Po zwycięstwie w mistrzostwach Starachowic oraz mistrzostwach powiatu stoczyli pasjonujące pojedynki w mistrzostwach województwa. Na pięknych obiektach sportowych w Strawczynie do rywalizacji przystąpiło dziesięć najlepszych szkolnych drużyn z całego wojew... czytaj dalej »

Wycieczka do Bałtowa

Dnia 6 czerwca uczniowie klas Ia i Ib pod opieką rodziców i nauczycieli udali się na wycieczkę do Bałtowa. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film w Kinie emocji – Cinema 5D. Poza  trójwymiarowym obrazem doznawali  także innych wrażeń zmysłowych np. dźwiękowych, ruchowych, dotykowych. Kolejną atrakcją tego dnia była... czytaj dalej »