Rok szkolny 2016/2017

Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe. Odbyło się bowiem w atmosferze pożegnania odchodzącego na emeryturę Dyrektora Jana Kuciapskiego. Dyrektorem naszej szkoły był przez ostatnie 11 lat. W okresie jego kadencji unowocześniona została baza szkoły, zrealizowano wiele projektów edukacyjnych, a uczniowie szkoły uzyskiwali... czytaj dalej »

Dla najmłodszych już wakacje

Oddziały przedszkolne w naszej szkole rozpoczęły wakacje już 22 czerwca. Z tej okazji dzieci wraz z wychowawczyniami Gabrielą Anyst i Magdalena Lach- Zwierz przygotowały inscenizację słowno- muzyczna o tematyce wakacyjnej. Nie zabrakło radosnych piosenek witających lato, dobrych rad przypominających o bezpiecznej zabawie i wypoczynku.... czytaj dalej »

Kolejny sukces Weroniki

19 czerwca Weronika Kutera, uczennica klasy 4 a, po raz kolejny została nagrodzona za swoją twórczość poetycką. Tym razem zajęła III miejsce w XVI edycji Konkursu Poezji Chrześcijańskiej "Mój przyjaciel anioł", organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 10 w Starachowicach. Gratulujemy Weronice sukcesu i liczymy na... czytaj dalej »

Sukces lekkoatletów

W dniu 17.06.17r. na stadionie miejskim w Starachowicach zostały przeprowadzone Mistrzostwa Starachowic w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Wojtan - VIb, Agata Grudzień - VIb, Laura Niewczas - VIb, Dominika Mazur - Vb, Julia Biskup - Vb, Natalia Maciąg - VIa, Przemysław Nowak - Va i Mikołaj... czytaj dalej »

Mistrzynie Starachowic w czwórboju

W dniu 10.06.2017 r. odbyły sie mistrzostwa Starachowic w czwórboju lekkoatletycznym, naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Julia Wojtan - VIb, Agata Grudzień - VIb, Malwina Fudalej - VIb, Dominika Mazur - Vb, Karina Pawłowska - VIb i Aleksandra Podporak - VIb. Dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne pokonując wszystkie... czytaj dalej »

Wycieczka do Warszawy

W ramach podsumowania projektu edukacyjnego „Mały Obywatel To Ja” 9 czerwca trzecie klasy wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Po spacerze alejkami Łazienek Królewskich, uczniowie wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych w Muzeum Wojska Polskiego. Klasa IIIa miała okazję dowiedzieć się „Jak zostać rycerzem?... czytaj dalej »

Wycieczka do Kielc

W dniu 7 czerwca klasa 1 wraz z wych. Karolina Grabowska i rodzicami wybrała się na wycieczkę do Kielc. W programie wycieczki było zwiedzanie jaskiń na Kadzielni i spacer po Wzgórzu Zamkowym. Punktem kulminacyjnym byla  wizyta w Manufakturze Słodyczy "Magia Karmelu" gdzie dzieci najpierw obserwowały jak powstają lizaki i... czytaj dalej »

W Muzeum Wsi Kieleckiej

7 czerwca br. uczniowie kl. IIa i IIb wraz z wychowawczyniami panią Katarzyną Zientarą i panią Renatą Kwiecień, wybrali się na wycieczkę, której celem było poznanie walorów turystycznych i kulturowych regionu świętokrzyskiego. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, gdzie mieliśmy okazję przekonać się... czytaj dalej »

"Jestem życzliwy, tolerancyjny....

7 czerwca uczniowie klas III-VI wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy „Jestem życzliwy, tolerancyjny, znam swoje prawa i obowiązki”.  Cele konkursu to min. popularyzowanie i utrwalanie wiedzy z zakresu praw i obowiązków dziecka, zwiększenie wiedzy i świadomości dzieci o przynależnych im prawach i obowiązkach,... czytaj dalej »

Dzień Dziecka

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka cała społeczność naszej szkoły udała się na rajd pieszy do Wąchocka. Piękna, słoneczna pogoda oraz bardzo dobre humory sprawiły, że czas spędzony na marszu upłynął bardzo miło i przyjemnie. Po dotarciu na miejsce na zmęczonych wędrowców czekało już rozpalone ognisko i kiełbaski do pieczenia. Następnie... czytaj dalej »