Rok szkolny 2022/2023

Nadeszły wakacje!

Dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej nr 1  w Starachowicach zakończły dziś rok szkolny 2022/2023.  Absolwentami roku zostali Amelia Kozdęba z klasy 8a i Krzysztof Kucharczyk z klasy 8b.  Dla ósmoklasistów to pożegnanie ze szkołą podstawową.  czytaj dalej »

Podsumowanie Konkursu Plastycznego

W dniu 20.06 odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego organizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz Polski Czerwony Krzyż pt. "Ence pence-myj swe ręce". Uczennica klasy IIIb Hanna Przygoda otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów czytaj dalej »

Klasa 1 i 2 w Pacanowie

20 czerwca uczniowie klasy pierwszej i drugiej wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Pacanowa. Celem  podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. czytaj dalej »

Michalina Włodarska uhonorowana wśród absolwentów szkół podstawowych

Dziś, podczas miejskiego zakończenia roku szkolnego, Prezydent Miasta Starachowice uhonorował najlepszych z najlepszych absolwentów szkół podstawowych.   Wśród nich znalazła się Michalina Włodarska z klasy 8a, która kończy szkołę ze średnią ocen 5,67.Dodatkowo, nasza uczennica jest jedyną w mieście laureatką... czytaj dalej »

Uroczyste zakończenie roku szkolnego - informacja

Zapraszamy  na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Harmonogram dostępny poniżej. czytaj dalej »

Kolejny dzień pełen sukcesów

Młodzi lekkoatleci na medal. Osiemnastego czerwca w Starachowicach odbyły się mistrzostwa Starachowic  w lekkoatletyce indywidualnej rocznik 2010 i młodsi.  Naszą szkołę reprezentowali: Damian Ciorach, Karina Gralec, Adrian Pilarski (60 metrów), Piotr Płaneta, Maria Chamera (300 metrów), Jakub Nowak, Adian Bożek... czytaj dalej »

Indywidualna lekkoatletyka

Medale na zawodach lekkoatletycznych!  Tradycyjnie w czerwcu w odbyły się mistrzostwa Starachowic w indywidualnej lekkoatletyce. Zawody zostały przeprowadzone w sześciu dyscyplinach dla chłopców i dziewcząt.  Naszą szkołę reprezentowali: Maria Łakomiec, Amelia Kozdęba, Natalia Gębura, Joanna Woźniak, Malwina Glanowska,... czytaj dalej »

Dzień bez plecaka

Coraz częściej obchodzony jest w szkołach wyjątkowy dzień. Dzień bez plecaka, bo o nim właśnie mowa, świętowany jest w wielu polskich szkołach. I wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i... czytaj dalej »

Epicki bal! Bal pożegnalny naszych ósmoklasistów

Ach, cóż to był za epicki bal! Po przepięknym polonezie i wzruszających prezentacjach wspominających wspólne lata w podstawówce, nasi ósmoklasiści wraz z gronem pedagogicznym i rodzicami tańczyli wspólnie do późnego wieczora. Świetną zabawę na szkolnym parkiecie zapewnił profesjonalny DJ, który... czytaj dalej »

„Żelazne korzenie”

7 czerwca uczniowie klasy 4a i 4b wzięli udział w XVII Warsztatach Archeologicznych "Żelazne Korzenie" w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Była to doskonała okazja by przeżyć wspaniałą wyprawę do świata starożytnych hutników świętokrzyskich. W trakcie imprezy można było zobaczyć zarówno uzbrojenie, jak i... czytaj dalej »