Dzień Chłopaka na sportowo

Uczniowie klas III uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez podróżnika pana Cezarego Misiurę. Dzieci pierwszy raz miały możliwość spróbowania swoich sił w boulderingu – wspinaczce po wolnostojących, kilkumetrowych blokach skalnych. Sportowy charakter boulderingu wiąże się z częstymi, zazwyczaj niekontrolowanymi odpadnięciami od skały, stąd też podstawową metodą asekuracji jest stosowanie przenośnych materaców oraz pomoc tzw. spottera, czyli partnera. Nasi uczniowie asekurowani byli przez pana Czarka. Doskonale poradzili sobie z drugą dyscypliną sportową – Slackline, która polega na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie, zazwyczaj o szerokości 2,5-3,0 cm, rozwieszonej i napiętej między dwoma punktami na wysokości od kilkunastu centymetrów do kilkuset metrów. Chłopcy i dziewczynki stanęły na wysokości zadania i doskonale poradziły sobie z chodzeniem po linie i wspinaczką. Dla wszystkich był to pierwszy raz, ale pełni entuzjazmu stwierdzili, że nie ostatni. Korzystając z pięknej pogody i miejsca w którym odbywały się zajęcia dzieci wykonały „Leśną Galerię” wykorzystując do tego okazy przyrody. Na zakończenie wspólnie przygotowali drewno na ognisko i rozpalili je bez pomocy ognia. Dziewczynki już umówiły się z panem Czarkiem, że Dzień Kobiet spędzą na sportowo.