Doradztwo zawodowe

Przed uczniami klas siódmych już niedługo pierwsza ważna życiowa decyzja. Już za rok będą musieli zdecydować w jakiej szkole chcą kontynuować dalszą naukę, dla wielu z nich będzie to oznaczało również wybór zawodu. Dlatego w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie wzięli udział w warsztatach w Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach. Jest ono publiczną placówką oświatową, która realizuje zadania z zakresu przygotowania zawodowego młodzieży w ramach zajęć praktycznej nauki zawodu i praktyk zawodowych. Prowadzi kształcenie w branżach: mechanicznej, elektrycznej, budowlanej i usługowej. Uczniowie mogli sprawdzić swoje predyspozycje i umiejętności w trzech warsztatach: mechanicznym, budowlanym i obróbki skrawaniem. Budowali ścianki z cegieł, łączyli kable, wiercili dziury w metalu, uczyli się przykręcać koła do samochodu. Na razie to zabawa, a w przyszłości pewnie praca dla wielu z nich.