XLI OMTTK

6 kwietnia 2013 roku w Gimnazjum nr 1 w Starachowicach odbyły się eliminacje rejonowe XLI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego. Szkoły startowały w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Nasza szkoła, po raz kolejny zajęła I miejsce, awansując tym samym do finału wojewódzkiego tego turnieju.
Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Paulina Stańczak i Sylwester Przygoda z klasy V b oraz Mikołaj Pożoga z klasy VI b.
Zmagania turnieju składały się z trzech części:
1. Testy z zakresu krajoznawstwa, topografii, pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego,
2. Udzielanie pierwszej pomocy, umiejętności praktyczne,
3. Rowerowy tor przeszkód.
15 maja 2013 roku w siedzibie Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach odbył się finał wojewódzki XLI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego. Nasza drużyna zajęła II miejsce. Uczniów przygotowywali: pani Agnieszka Krupa i pan Tomasz Kowalczyk.
Gratulujemy.