Cudze chwalicie, swego nie znacie

Turniej gier o Starachowicach

W ramach innowacji „Cudze chwalicie swego nie znacie” uczennice klasy 7b wzięły udział w inauguracji turnieju edukacyjnych gier planszowych o Starachowicach. Spotkanie odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka. Zaprezentowane zostały autorskie gry planszowe „Star – Logistic” i „... czytaj dalej »

Warsztaty w Ognisku Plastycznym

W ramach innowacji „Cudze chwalicie, swego nie znacie” czytaliśmy „Legendy Świętokrzyskie.”  Poznawaliśmy legendarne postacie związane z naszym regionem. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych uczniów na zajęcia z rysowania w Ognisku Plastycznym. Każdy wybrał swoją ulubioną postać, którą pod okiem... czytaj dalej »

W Szkolnej Naleśnikarni

W ramach innowacji „Cudze chwalicie swego nie znacie” uczniowie uczyli się przyrządzać naleśniki i musy owocowe. Podczas zajęć integracyjnych trzeba było ze sobą ściśle współpracować, aby powstał naleśnik. Uczniowie przynieśli potrzebne produkty, owoce, dżemy i inne smakołyki. Nasze naleśniki i soki wszystkim smakowały, a... czytaj dalej »

Konkurs fotograficzny

W ramach innowacji, Cudze chwalicie swego nie znacie” zaproponowaliśmy uczniom udział w konkursie fotograficznym „Walory historyczne i przyrodnicze naszego regionu”. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły przez cały tydzień oddawali głosy na najciekawszą ich zdaniem fotografię.  W głosowaniu nauczycieli 1... czytaj dalej »

"W krainie alpaki"

W ramach innowacji „Cudze chwalicie, swego nie znacie - walory  przyrodnicze i historyczne naszego regionu” w środę 11 września uczniowie z klasy VI a, VI b oraz chętni uczniowie z klasy VII a i VII b razem odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne w Tychowie Starym „W krainie alpaki.” Bibi, Kropeczka, Fiona,... czytaj dalej »

Spacer ścieżką STAR-a

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas 6 i 7 będą mieli okazję uczestniczyć w innowacji pedagogicznej „Cudze chwalicie, swego nie znacie – walory historyczne i przyrodnicze naszego regionu”. Celem innowacji jest m. in.:  - rozwijanie wiedzy o środowisku przyrodniczym, kulturze i historii regionu w powiązaniu z... czytaj dalej »