Rok szkolny 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 zakończony! 24 czerwca o godz. 8.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV-VII, pożegnanie uczniów klas ósmych oraz Pani dyrektor Jadwigi Kicińskiej. Po odśpiewaniu hymnu, uczniowie klasy ósmej przekazali... czytaj dalej »

„Koszałek Opałek opowiada”

21 czerwca odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu literackiego, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną pt. „Koszałek Opałek opowiada”. Celem konkursu było uświetnienie roku Marii Konopnickiej. Zadaniem uczestników było napisanie baśni lub opowiadania o krasnoludkach.  Miło nam poinformować, że nasi... czytaj dalej »

Matematyczna Liga Mistrzów

15 czerwca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie Matematycznej Ligi Mistrzów - Mecze Matematyczne. Nasza drużyna w składzie: Jakub Mężyk - klasa 2a, Antonina Krawczyk i Jan Gębusia - klasa 2b, Piotr Walendzik i Tymon Boruciński - klasa 3a, Kacper... czytaj dalej »

Bal Ósmych Klas 2022

W piątek, 10 czerwca najstarsi uczniowie naszej szkoły bawili się na balu ósmoklasisty. Uroczystość rozpoczęło przemówienie pani dyrektor Jadwigi Kicińskiej. Następnie przyszedł czas na poloneza. Po części oficjalnej uczniowie zatańczyli Belgijkę, a po niej rozpoczęła się wspólna zabawa taneczna wraz z poczęstunkiem. czytaj dalej »

Lekkoatleci na medal

Tradycyjne w czerwcu na Miejskim Stadionie w Starachowicach odbyły się mistrzostwa Starachowic w indywidualnej lekkoatletyce. W sobotę (04.06.2022) rywalizowali uczniowie z rocznika 2009 i młodsi, a w niedzielę (05.06.2022) 2007/2008. Naszą szkołę reprezentowali: O. Półtorak, W. Surdy, I, Kozioł, J, Nowak, D, Wach, A, Bożek, A. Kański... czytaj dalej »

Sukces Leny na XV Powiatowym Konkursie Informatycznym

W ZSZ nr 2 w Starachowicach odbyła się już XV edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych powiatu starachowickiego.  Patronat naukowy nad konkursem objął Rektor Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. czytaj dalej »

Sukces sportowy klas IV

W dniu 28.05.2022 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych - rocznik 2011 i młodsi. Zawody odbyły się w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal i bieg na 600 metrów. Skład reprezentacji dziewcząt to: Paulina Jakubowska klasa IVB, Maria... czytaj dalej »

Otwarcie szatni

Zakończyła się budowa szatni oraz dodatkowych pomieszczeń do obsługi sali gimnastycznej w naszej szkole. To ważna i oczekiwana przez wszystkich  inwestycja, która sprawi, że nauka  będzie dla naszych uczniów jeszcze przyjemniejsza. Zakończenie prac budowlanych uroczyście podsumowano 16 maja. czytaj dalej »

Ciekawe lekcje przyrody

W ostatnich tygodniach uczniowie klas czwartych w czasie lekcji przyrody poszerzali swoją wiedzę na temat ochrony środowiska. Następnie prezentowali wiadomości o wybranym pomniku przyrody bądź rezerwacie znajdującym się w naszym województwie. Ponadto każdy wykonał pracę na temat wybranego Parku Narodowego Polski. Jej efekty w formie... czytaj dalej »

Film ekologiczny - I miejsce

7 maja w Parku Kultury w Starachowicach odbył się Młodzieżowy Festiwal Obywatelski, podczas którego odbywały się wykłady, koncerty, dyskusje i konkury. W konkursach wiedzy nagrody zdobyli nasi uczniowie: Nikola Bańka i Maja Gębura. Podczas festiwalu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego. Zadaniem... czytaj dalej »