Wycieczka "Zerówek"

Uczniowie klas O a i O b, wykorzystując piękną słoneczną pogodę, wybrali się w dniu 1 października 2015 r. na wycieczkę do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Opiekę nad dziećmi sprawowały wychowawczynie pani Małgorzata Prokop i pani Grażyna Woźniak oraz rodzice. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej „Jak powstały tropy dinozaurów”. Dowiedziały się, kiedy żyły dinozaury oraz dlaczego wyginęły. Samodzielnie wykonały gipsowe odlewy, które mogły na pamiątkę zabrać do domu. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie wystawy paleontologicznej prezentującej skamieniałości dinozaurów oraz innych płazów. Jest to bardzo nowoczesna wystawa, która wykorzystuje techniki multimedialne tj. obraz, dźwięk, światło do prezentacji eksponatów. Dzięki tym zabiegom dzieci mogły zobaczyć realistyczny świat, w którym żyły dinozaury. Mogły również dotknąć skamieniałości, poczuć ich strukturę i fakturę. To pomogło im wyobrazić sobie świat sprzed wielu milionów lat.
Trasę „Zerówkowicze” pokonali pieszo. W drodze praktycznie wykorzystywali umiejętności dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, między innymi odpowiednio przechodząc przez jezdnię i właściwie poruszając się po chodnikach.