Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

27 września 2012 w naszej szkole gościliśmy instruktorów  Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice z jej szefem, ratownikiem medycznym panem Tomaszem Łebkiem. Celem wizyty instruktorów  było przeprowadzenie szkolenia  dla grupy 30 uczniów  z klas IV-VI, w ramach realizowanego przez szkołę projektu Comenius LLP „ Przyroda źródłem porozumienia europejskiego”. Uczniowie podczas szkolenia  zapoznali się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, począwszy od wezwania pogotowia, udrożnienia dróg oddechowych, opatrywania ran i wykonania RKO. Szkolenie składało się z części teoretycznej w formie wykładów i części praktycznej. Polegającej  na symulacji różnych zdarzeń, podczas których uczestnicy nabywali konkretne umiejętności reagowania i udzielania pomocy. Zajęcia ćwiczeniowe prowadzone były na renomowanym sprzęcie do nauki pierwszej pomocy. Dodatkową atrakcją szkolenia był pokaz umiejętności psa Neski, współpracującego z grupą ratowniczą.