Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Ojczyzna ma droga, to cały ten kraj, te lasy i pola, ten ogród i gaj i strumień, co srebrnie pod słońca blask drga. To wszystko, to wszystko, ojczyzna ma !”
Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Rocznice uchwalenia Konstytucji 3 maja uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów. Również tradycją naszej szkoły jest szanowanie i upamiętnianie ważnych wydarzeń historycznych i narodowych rocznic, toteż jak każdego roku włączyliśmy się w obchody rocznicy uchwalenia Wielkiej Konstytucji Majowej. We wtorek, 7 maja 2013r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klas 4a i 5b oraz chór szkolny zaprezentowali montaż poetycko – muzyczny o wymowie patriotycznej . Uczniów do akademii przygotowały: pani  Aneta Trzos i pani Ewelina Siwiec-Gąsior. O oprawę muzyczną zadbała pani Barbara Wrzosowska.