Matematyka da się lubić

„Matematyka jest wszędzie. Tak ten świat jest urządzony, że bez niej ani rusz! Matematyka jest wszędzie:  w liściach drzew i kłosach zbóż …“ – już poraz czwarty uczniowie naszej szkoły obchodzili  „Dzień Matematyki“. Dzień ten był podsumowaniem projektu edukacyjnego pod nazwą „Matematyka da się lubić“.  Uczniowie koła matematycznego, prowadzonego przez panią Ewelinę Siwiec-Gąsior, chcieli pokazać, że matematyka jest nieodzowna na co dzień  a uczenie jej może sprawić wiele radości  i korzyści.
Podczas podsumowania zostały wręczone nagrody dla uczniów którzy przygotowywali plakaty reklamujące matematykę oraz dla uczniów, którzy przez cały miesiąc rozwiązywali rebusy, zagadki,  łamigłówki, krzyżówki i  zadania matematyczne.
Najlepszy plakat przygotowała Angelika Wiączek z klasy 6b.
Natomiast uczniowie nagrodzeni w Wielkiej Loterii Matematycznej to:
klasy czwarte: Filip Anduła, Natalia Gębura, Mateusz Kozdęba
klasy  piąte: Alicja Surdy, Jakub Dymiński oraz Miłosz Olkowski
klasy szóste: Maria Garbala, Aleksandra Bojara, Julia Malicka.