Koncert dla "Niepodległej"

Piątek - 9 listopada - był kulminacyjnym punktem całego tygodnia. Uczniowie szkoły, ubrani w odświętne stroje, wraz z nauczycielami zebrali się w sali gimnastycznej. Pani dyrektor Jadwiga Kicińska i pani wicedyrektor Magdalena Lach Zwierz wręczyły nagrody uczniom oraz całym zespołom klasowym za udział w konkursach i turniejach sportowych. Słodkimi upominkami nagrodzone zostały również klasy, które przygotowały plakaty na wystawę „Polskie drogi do niepodległości".
W dalszej części uroczystości miał miejsce " Koncert dla Niepodległej", podczas którego uczniowie i nauczyciele wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne: " Przybyli ułani", " Legiony", " Płynie Wisła, płynie", " Piechota", " Pałacyk Michla". O godzinie 11.11 odśpiewany został hymn państwowy- w ramach akcji " Rekord dla Niepodległej".   " Mazurek Dąbrowskiego" w tym dniu zabrzmiał wyjątkowo uroczyście a uczniowie wykazali się wspaniałą znajomością czterech zwrotek naszego hymnu. Obchody Stulecia Niepodległej Polski w Szkole Podstawowej nr 1 umocniły poczucie naszej tożsamości narodowej i dumy z bycia Polakami.
Obchody Stulecia Niepodległej Polski dla uczniów naszej szkoły przygotował zespół w składzie: Aneta Trzos, Ewelina Siwiec Gąsior, Karolina Karkocha Jary, Renata Kwiecień, Katarzyna Zientara, Gabriela Anyst, Arletta Borowiec.