"Góra grosza"

W grudniu 2012 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji "Góra grosza". Jest to akcja organizowana od 13 lat przez Towarzystwo "Nasz dom". Dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć ogromną kwotę, dzięki której udzielona zostanie pomoc wielu ich rówieśnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Towarzystwo "Nasz dom" wspiera liczne domy dziecka, ośrodki wychowawcze, organizuje liczne programy terapeutyczne itp.
Akcja miała na celu zbiórkę monet od 1 do 50 groszy. Możliwa była też zbiórka większych nominałów (do 5 zł). Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły udało nam się zebrać 282 złote i 80 groszy. "Górę grosza" w naszej szkole zorganizowała pani Agnieszka Krupa - opiekun Szkolnego Koła PCK oraz pani Ewa Maj-Czerwińska - opiekun Samorządu Uczniowskiego.