"Ferie zimowe - bezpieczne i zdrowe"

W piątek, 15 stycznia 2016 roku, w naszej szkole odbył się apel dotyczący bezpiecznego i zdrowego spędzania wolnego czasu, podczas ferii zimowych. Apel zorganizowała klasa I a pod opieką pani Justyny Hamery. Dzieci przedstawiły program artystyczny i inscenizowały treści w nim zawarte. Śpiewały piosenki, a także pięknie zatańczyły taniec „Bałwankowa poleczka”. Dzieci z kl. 0 – III z uwagą i z wielkim zainteresowaniem obejrzały część artystyczną i nagrodziły wykonawców gromkimi brawami, a rady i przestrogi dotyczące bezpiecznych ferii wzięły sobie głęboko do serca.
Apel był także okazją do uroczystego podsumowania konkursu plastycznego pt. „ Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.
Całość przedstawienia dopełniła ciekawa dekoracja, dotycząca tematyki apelu, a także kostiumy uczestników apelu przedstawiających ptaki, bałwanka, panią Zimę, pana Mroza, nauczycielkę itd. .
Na zakończenie apelu pani wicedyrektor Jadwiga Kicińska podziękowała wykonawcom, pani wychowawczyni kl. I a oraz Rodzicom za współudział w pięknym przedstawieniu, będącym przestrogą dla dzieci, by zachowały zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych.