Awans do Finału Wojewódzkiego

31 marca 2012 roku w Gimnazjum nr 1 w Starachowicach odbył się XL Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy. Szkoły startowały w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z uczniami z SP 13 i SP 10 ze Starachowic oraz SP z Grabkowa. Nasza szkoła, zajmując I miejsce w finale rejonowym, awansowała do finału wojewódzkiego tego turnieju. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Dominika Gawlik i Julia Przygoda z klasy VI a oraz Mikołaj Pożoga z klasy V b.  Opieką nad uczniami sprawowała pani Agnieszka Krupa. Zmagania turnieju składały się z trzech części: 1- testy z zakresu krajoznawstwa, topografii, pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego, 2- udzielanie pierwszej pomocy, umiejętności praktyczne, 3- rowerowy tor przeszkód. Uczniów przygotowywali: pan Tomasz Kowalczyk, pani Agnieszka Krupa.