XXV Turniej Sportowy Miast i Gmin

Gmina Starachowice przystąpiła do kolejnej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin. 25. edycja turnieju dostarczy z pewnością wielu sportowych emocji, a przez cały tydzień od 26 maja do 1 czerwca w całym kraju odbyło się wiele imprez sportowo-rekreacyjnych. Organizatorem XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW) przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Również nasza szkoła wzięła udział w tej inicjatywie. Uczniowie z klas 0-III rywalizowali w turnieju sportowym, który odbył się w czwartek 30 maja. Zawodom towarzyszyło wiele emocji. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w poszczególnych konkurencjach. Musiały wykazać się zarówno szybkością jak i zwinnością. Wszystkie dzieci świetnie radziły sobie z kolejnymi zadaniami. Ostatnią konkurencją było przeciąganie liny, podczas której uczniowie pokazali, że są nie tylko bardzo silni, ale potrafią zgodnie współpracować.