XXIV Tydzień Kultury Języka

Na początku marca obchodziliśmy XXIV Tydzień Kultury Języka. W tym roku motywem przewodnim był  jeden z priorytetów Ministra Edukacji Narodowej pn. Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo.   Cele tegorocznego projektu to: uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu, przygotowanie ucznia do świadomego uczestnictwa w kulturze poprzez prezentację różnych form ekspresji kulturalnej,  propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych oraz kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi  w sytuacjach codziennych i publicznych. W tym roku uczniowie naszej szkoły przez tydzień zmagali się w konkurencjach, w których musieli wykazać się nie tylko wiedzą o języku i literaturze ale również pomysłowością i sprytem. Rozwiązywali zagadki literackie, rebusy językowe, tworzyli plakaty ortograficzne. Pięciodniowe zmagania wygrała klasa Va, miejsce drugie zajęła klasa VIb, natomiast na ostatnim stopniu podium stanęli uczniowie VIa. Jak co roku Tydzień Kultury Języka przygotowały polonistki: Klaudia Smyk i Ewa Maj-Czerwińska.