Wycieczka do Puław i Kazimierza

14 czerwca uczniowie klas IVa i IVb wyjechali na wycieczkę do Puław i Kazimierza Dolnego. Pierwszym punktem programu był spacer po parku Czartoryskich w Puławach. Uczniowie mogli tam podziwiać m.in.: piękny pałac Czartoryskich, Domek Gotycki czy Świątynię Sybilli. Duże wrażenie zrobiły na uczniach spacerujące po parku pawie oraz przebywające w wolierach bażanty. Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle podczas którego mieli okazję podziwiać panoramę miasta oraz ruiny zamku w Janowcu. Po zakończonym rejsie rozpoczęli zwiedzanie renesansowego rynku w Kazimierzu, kościoła farny, klasztora reformatorów, kamienic Przybyłów i ruin zamku oraz oddalonej od niego baszty, z której przy pięknej pogodzie widok na Wisłę i okolice był wręcz malowniczy. Dodatkową atrakcją dla naszych uczniów była możliwość podpatrzenia jak wygląda dzień filmowy na planie serialu „W rytmie serca” oraz spotkanie i wspólne zdjęcie z aktorem Mateuszem Damięckim. Na zakończenie pobytu w Kazimierzu Dolnym uczniowie mieli okazję zobaczyć najstarszą piekarnię w mieście i kupić pamiątkowego „koguta”. W drodze powrotnej była przerwa na posiłek w restauracji McDonald.