Tydzień z matematyką

O tym, jak ważną rolę matematyka pełni w życiu każdego człowieka wiedzą prawie wszyscy, jednak dużo dzieci deklaruje niechęć do niej jako przedmiotu nauczanego w szkole. Aby zainteresować tą niezwykle przydatną dziedziną wiedzy uczniów naszej szkoły nauczycielki matematyki pani Wanda Balcerzak i pani Ewelina Siwiec-Gąsior zorganizowały w dniach 20-26.06.12  "Tydzień z Matematyką". Uczniowie klas IV –VI w ramach konkursów miedzyklasowych rywalizowali między sobą w siedmiu konkurencjach: „Mistrz Matematyki“, „Rymowanka Matematyczna“, „Krzyżówka Matematyczna“, „Plakat“, „Matematyczna Gra Terenowa“, „Średnia z matematyki“, oraz  „ Przysłowia związane z liczbami“. Po zliczeniu punktów I miejsce zajeła klasa 5b, II miejsce zajęła klasa 4b, a III miejsce 4a.
26.06.2012  odbyło sie podsumowanie „ Tygodnia z Matematyką“ pod hasłem „Matematyka królową nauk“, na którym uczniowie przedstawili inscenizacje pt. „ Kłótnia liczb“ oraz śpiewali piosenki związane z matematyką. Podczas podsumowania zostały wręczone dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców dla najlepszych klas oraz najlepszych matematyków Alicji Surdy – „Mistrza Matematyki SP 1 klas 4“,Julii Malickiej - „Mistrza Matematyki SP 1 klas 5“,  Kacpra Kicińskiego -  „Mistrza Matematyki SP 1 klas 6“.