Święto Patrona Szkoły

20 października wspólnie z wychowawcami uczniowie klas 0-III uroczyście obchodzili święto Patrona Szkoły - Jana Kochanowskiego. Ubrani na galowo w pierwszej części uroczystości recytowali i czytali fraszki oraz wiersze poety. Pisali również wiersze o patronie szkoły, które odczytała pani dyrektor Magdalena Lach-Zwierz. Podsumowaniem pierwszej części był Turniej Wiedzy o Janie Kochanowskim w formie krzyżówki, którą osobiście uzupełniał sam Patron.  W drugiej części uczniowie pod okiem pani Anny Kołaczyńskiej pisali gęsim piórem oraz grali w gry, kolorowali i układali puzzle. Na zakończenie obchodów Święta Patrony Szkoły delegacje uczniów z klas 0-III zasadzili lipę, która mamy nadzieję będzie ozdobą naszego szkolnego ogrodu, a w upalne dni będzie dawała nam cień.