"Starachowickie gry bez prądu"

Gry planszowe powoli odchodzą w zapomnienie na rzecz gier na komputer, PlayStation czy telefon. Mimo to wcale nie ustępują w oferowaniu rozrywki od swoich nowoczesnych odpowiedników. Granie w planszówki wytęża nasz umysł, zmusza do myślenia. Zwiększają one naszą umiejętność koncentracji, przemyślenia, planowania i podejmowania decyzji. 20 czerwca 2018 uczniowie klasy 4b i 7b uczestniczyli w zajęciach pod nazwą „Starachowickie Gry Bez Prądu” pod czujnym okiem pana Michała Pająka – animatora kultury z SCK. Poznali i grali w różne gry min.: „Motylki”, „Duuuszki”, „Pszczółki”, „Potwory w Tokio” czy "Dobble”. Na zakończenie zajęć uczniowie podsumowali krótko „warto grać w gry planszowe, ponieważ to dobra forma rozrywki”.