Spotkanie z żołnierzem WP Władysławem Jankowiczem

Rok 2018 jest dla nas Polaków rokiem jubileuszowym, ponieważ obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Cztery pokolenia polskich patriotów walczyły o niepodległość, piątemu   udało się ją wywalczyć. Był to trudny czas okupiony wielkim cierpieniem oraz śmiercią wielu milionów naszych rodaków, którzy nie poddawali się, prowadzili walkę z zaborcami, narażając niejednokrotnie swoje życie. Hart ducha oraz ogromne poświęcenie spowodowały, że po 123 latach niewoli Polska stała się wolnym krajem. Zawdzięczamy to nie tylko wybitnym osobowościom, ale również zwykłym mieszkańcom polskich miast.  Im wszystkim jesteśmy winni pamięć i hołd.
Z tej okazji 06.12.2018r.  uczniowie klasy 5b, 8b pod opieką wychowawców E. Siwiec - Gąsior i A. Trzos zorganizowali w naszej szkole spotkanie z żołnierzem Wojska Polskiego panem Władysławem Jankowiczem. Było to jedna z wielu inicjatyw realizowanych w bieżącym roku w ramach projektu „Niepodległa od 100 lat”.
Mieliśmy szczęście poznać jednego z niewielu już żyjących bohaterów II wojny światowej i wysłuchać jego ciekawych opowieści z tego okresu. W ramach wdzięczności za przybycie i poświęcony czas uczniowie przygotowali dla zacnego gościa paczki mikołajkowe i książkę z dedykacją oraz podpisami uczniów oraz nauczycieli biorących udział w projekcie. Życzymy panu Władysławowi jeszcze długich lat w zdrowiu i siły ducha.