Spotkanie SU z MRM

W dniu 11 czerwca br. w amfiteatrze Parku Miejskiego odbyło się spotkanie projektowe Samorządów Uczniowskich z Młodzieżową Radą Miasta.
Elementami spotkania były:

• wykład oraz dyskusja z ekspertami na temat polityki młodzieżowej, polityki portali społecznościowych oraz dezinformacji w Unii Europejskiej,
  •  praca w grupach warsztatowych (projektowych) nad pięcioma obszarami takimi jak „Młodzieżowa noc muzeum, basenów i kin” czy „Projekt integracji młodzieży z młodzieżą z niepełnosprawnościami”.

Wszystkie elementy spotkania i wypracowane w grupach pomysły związane były z realizacją projektów „Starachowicka Mapa Aktywności Młodzieżowej” oraz „Unia Europejska od A do Z” w ramach programu Erasmus+. Projekty te skierowane są do młodych ludzi uczących się w starachowickich szkołach. Naszą szkołę na spotkaniu reprezentowali Gierada Ola (kl.7a) i Gawlik Bartosz (kl.8b) jako przedstawiciele SU oraz Świercz Amelia (kl.8a) i Sadrak Wiktoria (kl.8b) jako przedstawiciele MRM pod opieką opiekuna Samorządu p. Agnieszki Krupy.