Poznajemy Warmię

W tym roku szkolnym nasza szkoła otrzymała dofinansowanie dwóch wycieczek z projektu " Poznaj Polskę " pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dofinansowanie w wysokości 15 tys. zł otrzymaliśmy do wycieczki na Warmię. Koordynatorem projektu jest pani Barbara Kowalska- nauczycielka geografii i przyrody. Pierwszego dnia naszej wycieczki, czyli 26 października, odwiedziliśmy Pola Grunwaldu oraz Muzeum Bitwy pod Grunwaldem poświęcone wydarzeniom z 1410 roku. Następnie udaliśmy się do Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, gdzie przewodnik przybliżył nam historię architektury wiejskiej Warmii i Mazur. Kolejnym punktem wycieczki był zamek krzyżacki w Ostródzie.  Słoneczna pogoda zachęciła nas do jesiennego spaceru po molo nad Jeziorem Drwęckim. Jutro znowu odkryjemy ciekawe miejsca na Warmii i z pewnością nie zabraknie wielu miłych wrażeń.