„Poznaj Polskę”- drugi dzień wycieczki

Mimo porannego chłodu, nikomu zimno nie było. Kolejny dzień pełen atrakcji. Zaczęliśmy od Muzeum Więzienia Pawiak. Pan przewodnik swoimi opowieściami przeniósł nas w czasy II wojny światowej. Atmosfera podziemnego więzienia przyprawiła nas o „gęsią skórkę.  Zimne, mroczne cele, metalowe kubki i miski. Robiło to na nas niesamowite wrażenie. I grypsy więźniów wysyłane do rodzin. Niejednemu zakręciła się łezka w oku. Kolejnym punkiem wycieczki było Centrum Pieniądza NBP. Podziemny skarbiec, ogromny sejf, duża ilość pieniędzy. I multimedialne centrum, w którym dzieci usypywały góry z monet, no i łapały spadające z nieba pieniądze. Wycieczkę zakończyliśmy w Muzeum Etnograficznym, jednym z największych w Europie. Przenieśliśmy się w dawne czasy. Podziwialiśmy piękne stroje, narzędzia, przedmioty codziennego i odświętnego użytku. Ciekawe wystawy pokazywały nam też piękno innych kultur. Wieczorem po kolacji uczniowie spędzali czas w swoich pokojach, grając w planszówki i nawiązując nowe przyjaźnie.