"Pomóż i ty"

W październiku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w akcji charytatywnej "Szkoło pomóż i Ty". Jest to akcja organizowana już od 13 lat przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty".  Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem "Pomóżmy Jakubowi Nowakowskiemu". Jakub Nowakowski choruje na retinopatię wcześniaczą i autyzm, cierpi na nieuleczalną wadę wzroku i zaburzone postrzeganie świata, które skazują go na zamknięcie w czterech ścianach domu. Aby tego uniknąć potrzebny jest specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, tj. rowerowózek, który ułatwi Jakubowi podróżowanie z najbliższymi i ukoi niepokój poprzez kontakt z naturą. Wśród uczniów naszej szkoły rozprowadzane były cegiełki (kalendarzyki) w cenie 1,50 zł. Dodatkowo uczniowie mogli przekazywać dobrowolne składki. Wspólnie udało nam się zebrać 133 złote i 87 groszy.  Za akcję w naszej szkole odpowiedzialni byli członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunem - panią Agnieszką Krupą.