Planeta Klocków

W dniu 20 kwietnia 2016 r. dzieci z klas zerowych wybrały się na wycieczkę do Kielc, gdzie odwiedziły wspaniałe miejsce nazwane Planetą Klocków. Jest to bardzo kolorowa planeta, a to za sprawą tysięcy klocków zgromadzonych w jednym miejscu. Zajęcia robotyki odbywały się w sali komputerowej, trwały godzinę i poświęcone były na budowę oraz programowanie robotów. Prowadzone były w atmosferze zabawy, ciągłego odkrywania nowych możliwości oraz fascynacji światem nauki. Program zajęć był dostosowany do wieku oraz stopnia zaawansowania uczestników. Dzieci pracowały w kilkuosobowych zespołach i czuły się, jak prawdziwi inżynierowie. Następnie przed „zerówkowiczami” stanęło bardzo poważne zadanie: zbudowanie z gigantycznych klocków wspólnego domu. Poradziły sobie z nim wspaniale i mogły korzystać z pozostałych atrakcji: bawić się na ściance wspinaczkowej, grać w „piłkarzyki”, czy też zająć się układaniem z klocków rozmaitych rzeczy różnego kształtu i wielkości. Dwie godziny minęły bardzo szybko. Dzieci powróciły z wycieczki bardzo zadowolone i wzbogacone o nową wiedzę na temat popularnych klocków, które lubią chyba wszyscy. Mają nadzieję, że jeszcze kiedyś wybiorą się do Planety Klocków i może zabiorą ze sobą rodziców.