Piknik Rodzinny

01 czerwca br., zamiast nauki w salach szkolnych, bawiliśmy się w plenerze na Pikniku Rodzinnym. Zorganizowano wiele zabaw i konkursów. Dodatkową atrakcją było wspólne grillowanie i tańce. Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki, a zwycięzcy pamiątkowe dyplomy i dodatkowe słodkości. Dla najmłodszych uczniów zorganizowane zostały gry zespołowe: „Piłka parzy”, „Dwa ognie”, wyścigi „samochodów”, bieg ze wstążką, rzut do ruchomego celu, oraz zabawa oparta na współpracy ”Przenieś ładunek”. Trzecioklasiści rywalizowali dodatkowo w międzyklasowym przeciąganiu liny. Najbardziej usportowioną klasą w kategorii 0-I została klasa Ia, a w kategorii II-III klasa IIIb. Klasy starsze rywalizowały w sztafecie biegowej, w przeciąganiu liny oraz wyścigu „w galotach dziadka”. W w/w konkurencjach klasa IVa pokonała klasę IVb, klasa Va okazała się lepszą niż Vb, klasy szóste zremisowały. W rowerowym torze przeszkód mistrzem został Stanisław Surdy z klasy VIb, mistrzynią Klaudia Molga z IVa. W w szukaniu ukrytych znaków najlepszą okazała się ekipa klasy VIb. W turnieju mini piłki nożnej , który rozgrywali chłopcy z klas starszych zwyciężyli zawodnicy IVb, Va i VIa (w swoich kategoriach wiekowych). Kilkuosobowe ekipy wszystkich klas wzięli udział w konkursie na plakat reklamujący swoją klasę. Największe uznanie Jury uzyskała praca wykonana przez uczniów Oa. Sędziowie wyłonili również zwycięzców w kategorii – najładniejszy i najlepiej samodzielnie wykonany latawiec. Zwyciężyły uczennice klasy Ib: Maria Łakomiec i Weronika Adamus. W kategorii – latawiec zakupiony o największej zdolności do lotu zwyciężył Przemysław Magielnicki z Oa. Piknik był udany, gdyż cały czas towarzyszyło nam słońce oraz dobry humor.