"Omnibus Matematyczny"

„Dobry matematyk potrafi dostrzegać fakty, matematyk wybitny - analogie między faktami, zaś matematyk genialny - analogie między analogiami", mawiał Stefan Banach, jeden z najwybitniejszych matematyków XX wieku. 22.06.2016 odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu „Omnibus Matematyczny”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas starszych.
I miejsce w kategorii klas czwartych i tytuł „Omnibusa Matematycznego klas IV” otrzymał Jakub Baran z klasy 4b.
I miejsce w kategorii klas piątych i tytuł „Omnibusa Matematycznnego klas V” otrzymał Krzysztof Domański z klasy 5a.
I miejsce w kategorii klas szóstych i tytuł „Omnibusa Matematycznego klas VI” otrzymał Marcin Walendzik z klasy 6b.
Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, popularyzowanie matematyki, wspieranie samodzielnego myślenia, wytrwałości w dążeniu do odkrywania nietypowych rozwiązań. Wszystkie zadania wymagały od uczestników ugruntowanej wiedzy matematycznej, logicznego myślenia i wnioskowania oraz biegłości rachunkowej.