O tytuł Mistrza Matematyki

W dniu 22.04.2016r w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Starachowicach odbył się po raz siódmy  Konkurs o Tytuł Mistrza Matematyki Starachowic.  Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, popularyzowanie tej wspaniałej nauki ścisłej wśród uczniów szkół podstawowych oraz umożliwienie szczególnie uzdolnionym matematycznie dzieciom sprawdzenia swoich wiadomości i możliwości. Patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Świętokrzyski pani Agata Wojtyszek, Świętokrzyski Kurator Oświaty pan Kazimierz Mądzik, Prezydent Starachowic pan Marek Materek. Podczas turnieju uczniowie musieli rozwiązać test, składający się z pytań zamkniętych i otwartych. W konkursie wzięło udział 52 uczniów z 9 starachowickich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Baran, Maciej Grądziel, Bartłomiej Robaczkiewicz, Krzysztof Domański, Marcin Walendzik, Michał Jakubiec, która zajęła III miejsce. Uczniowie indywidualnie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klas czwartych, piątych i szóstych. W kategorii klas piątych laureatem został Bartłomiej Robaczkiewicz uczeń klasy 5 b.

„Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak.” (Jean Fabre)