Niezwykła podróż w czasie

W dniu 25 maja klasy 0a i 0b wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami wyruszyły w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych do krainy dinozaurów. Uczniowie uczestniczyli w wycieczce do „Parku Jurajskiego” w Bałtowie. Po szczęśliwym dojechaniu do celu, wszystkich wycieczkowiczów powitała pani przewodnik, która z pasją, ale w zrozumiały dla dzieci sposób opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów i nikt nie był zmęczony godzinnym spacerem.
Entuzjazm wśród zerówkowiczów wzbudziło także zwiedzanie Muzeum Jurajskiego, w którym nasi milusińscy mogli obejrzeć różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi.
Następną atrakcją było Prehistoryczne Oceanarium – miejsce, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Dzieciaki miały możliwość przenieść się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Ujrzały z bliska sceny, w których zapoznały się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, a do tej pory mogły je znaleźć jedynie w książkach. Już teraz nie muszą jechać na odległe rafy koralowe, by odkrywać piękno morskich głębin. Z wycieczki do krainy dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni.
Dla dzieci żegnających się z zerówką była to niezapomniana przygoda.