Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości odchodzimy dla upamiętnienia rocznicy odzyskania wolności przez Naród Polski. Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989.W przeddzień tego ważnego święta odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z tej okazji. Uczniowie klas ósmych i siódmych pod kierunkiem nauczyciela historii pana Karola Głowackiego przygotowali i przedstawili ciekawy montaż słowno-muzyczno-multimedialny. Dyrektor szkoły pani Magdalena Lach-Zwierz podziękowała uczniom za udany występ, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.