Na podium w zawodach lekkoatletycznych

Tradycyjnie w czerwcu na Miejskim Stadionie w Starachowicach odbyły się mistrzostwa Starachowic w indywidualnej lekkoatletyce szkół podstawowych. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 8-7 i 6-5. Zawody przebiegały w duchu prawdziwej sportowej rywalizacji z zachowaniem zasad fair play, w dodatku przy pięknej słonecznej pogodzie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 6a w składzie: Mateusz Szóstka, Przemysław Klepner, Wiktor Wróblewski, Krystian Jabłoński, Mateusz Szeląg i Jakub Gawlik (6b). Natomiast w kategorii starszej: Karol Murzyn, Mateusz Przydatek, Kacper Nowak, Piotr Walkiewicz, Oliwer Góźdź i Alan Wąsik. W konkurencji pchnięcia kulą, bezkonkurencyjnym okazał się Karol Murzyn (8a), który został Mistrzem Starachowic, a sztafeta 4 x 100 metrów w składzie Kacper Nowak, Oliwier Góźdż, Alan Wąsik i Piotr Walkiewicz wywalczyła III miejsce. W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały: Maja Banaszczyk, Zuzanna Bolęba, Joanna Walendzik. Martyna Przydatek, Wiktoria Janusz, Maria Łakomiec i Natalia Gębura. Maja Banaszczyk wywalczyła III miejsce w biegu na 100 metrów.