„Mikołajkowy zawrót książkowy”

Uczniowie kl. 7b wraz z opiekunami p. Barbarą Kowalską i p. Katarzyną Kowalik 9 grudnia w ramach Mikołajek odwiedzili „Dom Spokojnej Książki” w Rżuchowie. Uczniowie wysłuchali „opowieści o książkach” oraz ich drugim życiu. Zapoznani zostali również z kulturą i sztuką pisania książek w innych krajach. Każdy mógł wybrać książki, które chciał zabrać z sobą do domu. Kolejnym punktem pobytu u państwa Moniki i Piotra Kogutów były warsztaty „Świąteczne pieczenie i zdobienie pierników”. Wypieczone i ozdobione pierniczki, pięknie zapakowane, młodzież wzięła do domu. Chłopcy, zaproszeni przez gospodarza pana Piotra, w zagajniku rozpalili ognisko. Pieczenie kiełbasek odbyło się w bajkowej scenerii oszronionego lasu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Przestrzeń wokół Domu Spokojnej Książki jest ogromna i piękna jak w bajce. Uczniowie zachwyceni ciszą i urokiem przyrody stwierdzili, że wiosną ponownie odwiedzą „Dom Spokojnej Książki”.