"Mały Książę"

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” - Te słowa zaczerpnięte z książki Antoine’a de Saint- Exupery’ego stały się mottem dla inscenizacji utworu „Mały Książę” przygotowanej przez uczniów klasy VI b i VIIa pod kierunkiem polonistek: Klaudii Smyk i Ewy Maj-Czerwińskiej. Na widowni zasiedli uczniowie klas IV-VII i nauczyciele. Zarówno dzieci, jak i dorośli z uwagą obejrzeli historię Małego Księcia z planety B- 612. Ta poetycka opowieść mówi bowiem o znaczeniu miłości, przyjaźni, prawdy i dobra w życiu. Można ją odbierać dosłownie- jako wzruszającą baśń albo poszukać w niej głębszych sensów. I to drugie zadanie jest o wiele ciekawsze. Uczniowie z ochotą wcielili się w odgrywane postacie: Róży, Lisa, Żmii, Króla, Latarnika, Geografa, Bankiera, Kupca, Pilota i Próżniaka. Ich adaptacja słynnej książki bardzo spodobała się publiczności, która nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Na zakończenie spektaklu Amelia Świercz z kl. 5 a wzruszająco wykonała piosenkę „Mały Książę” z repertuaru Kasi Sobczyk. To było interesujące widowisko, które dostarczyło nam dużo pozytywnych wrażeń i refleksji nad wartościami cenionymi przez większość ludzi na całym świecie.