"Jestem Polką i Polakiem"

20 kwietnia 2018 uczniowie klasy 4b i 7b realizując projekt „Jestem Polką i Polakiem” zaprosili uczniów klas I-III na warsztaty historyczne, podczas których nasi najmłodsi dowiedzieli się, dlaczego Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy i świata. Po obejrzeniu filmu „Polak mały” sprawdziliśmy wiedzę młodszych kolegów na temat symboli narodowych i historii naszego kraju. Uczniowie wykonywali kotyliony i rozwiązywali krzyżówki. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”.
Każdy uczestnik warsztatów otrzymał upominek i słodki biało-czerwony deser. Tytuł „Mistrza historii” otrzymał uczeń klasy Ib Wojtek Surdy. Byliśmy pod wrażeniem wiedzy naszych najmłodszych uczniów. Mamy nadzieję, iż warsztaty choć trochę przybliżyły im historię Polski i datę 11 listopada 1918.