Jasełka

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen radości, miłości i pokoju. W tej świątecznej atmosferze 20 grudnia uczniowie z klas 0-III wystawili dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości Jasełka. W specjalnie przygotowanych kostiumach w formie pantomimy przedstawili sceny ze Starego Testamentu, które zostały połączone z Nowym Testamentem i ukazywały narodziny Jezusa w stajence betlejemskiej. Inscenizacja była przeplatana pięknymi kolędami i pastorałkami, śpiewanymi przez chór szkolny. Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły pani Jadwiga Kicińska. Podziękowała uczniom za występ i rodzicom za ogromne zaangażowanie. Złożyła wszystkim życzenia świąteczne i podzieliła się opłatkiem z zaproszonymi gośćmi. Do życzeń dołączył się proboszcz parafii Św. Brata Alberta ks. kan. Andrzej Głogowski.
Wszystkim życzył otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, „bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.
Jasełka zostały przygotowane przez katechetki: Katarzynę Kowalik i Annę Walendzik. O oprawę muzyczną zadbała p. Barbara Wrzosowska.