Jak nie czytam, jak czytam.

7 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków, promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. Wspólne czytanie poprzedzone zostało przedstawieniem teatralnym w wykonaniu klasy II b pod hasłem „Książka moim przyjacielem jest”. Publiczność spotkała się z Elemelkiem, Hałabałą, Kaczką Dziwaczką, Misiem Uszatkiem, Zającem Szarakiem, którzy przypomnieli w krótkich scenach, jakie przygody spotkały ich w książkach, napisanych przez znanych i lubianych pisarzy. Drugoklasiści przekonali wszystkich zgromadzonych, że „Czytanie z IIB jest cool, a nie passé". Następnie wszyscy uczniowie klas 0-III przystąpili do wspólnego czytania.