II Międzyszkolna Gala Talentów

W dniu 21.03.2016 roku odbyła się II Międzyszkolna Gala Talentów  pod hasłem „Ja po prostu mam talent”.  Nasza szkoła znajdujemy  się w gronie szkół, które otrzymały zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”. Tytuł szkoła uzyskała w 2014 roku za podejmowanie systemowych działań na rzecz ucznia zdolnego, a w   szczególności za  sposób odkrywania, promowania  i wspierania uzdolnień  uczniów.  II Międzyszkolna Gala Talentów promowała i odkrywała talenty uczniów klas I-III. Rozwijała kreatywność uczestników, popularyzowała działania artystyczne oraz rozwijała współpracę między szkołami. W konkursie udział wzięło siedemdziesięciu  uczestników z ośmiu starachowickich szkół: Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej  nr 10, Szkoły Podstawowej  nr 11, Szkoły Podstawowej nr 12, Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Społecznej Szkoły Podstawowej STO. Wszystkich przywitał i życzył powodzenia uczestnikom dyrektor szkoły pan Jan Kuciapski. O tytuł Super Talentu  walczyli tancerze, piosenkarze, muzycy, recytatorzy, fotografowie oraz plastycy. Nad profesjonalną oceną czuwało Jury w składzie: przewodnicząca jury- pani Anny Rachtan przedstawiciel Referatu Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta,  założycielka i instruktorka tańca studia TAKT pani Barbara Wypchło, pani Magdalena Mroczek kierownik Biblioteki Miejskiej PLASTUŚ, instruktor Miejskiego Domu Kultury  pan Piotr Mrózek, instruktor ogniska plastycznego pan Ryszard Uziębło, dyrektor Starachowickiego Domu Kultury pan Tomasz Kordeusz. Zmagania młodych artystów, podziwiały pani  Sekretarz Miasta  Beata Duda i pani Małgorzata Zatorska.  Uczestnicy zaprezentowali szeroki wachlarz swoich niezwykłych talentów. Poziom  przygotowania był bardzo wysoki. Mimo lekkiej tremy wszyscy wykonawcy spisali się świetnie przed liczną publicznością. Jury miało bardzo trudny wybór, ale doceniło talent  i starania uczestników.
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
Talent w kategorii plastycznej to Patrycja  Szwagrzyk ze SP nr 13.  Przyznano również wyróżnienia dla Pawła Siwirskiego  SP12, Małgorzaty Zaborskiej Społeczna Szkoła Podstawowa, Amelii  Świrty SP 9 oraz Wiktorii Pałki SP 11.
Talent w recytacji to Igor Jasztal  ze Szkoły Społecznej STO. Wyróżnienie przyznano Zuzannie Dróżdż  ze Szkoły Podstawowej nr10.
W kategorii wokalnej zwyciężyła Agata Kotwica ze Szkoły Podstawowej nr 9, wyróżnienie trafiło w ręce naszej uczennicy Amelki Świercz z klasy III.
Swoją grą na instrumencie zachwycił nie tylko członków komisji, ale również wszystkich zgromadzonych  Paweł Janicki, wyróżnienie zdobył Jakub Kazimierczyk. Obaj chłopcy to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9. Za największy talent w kategorii - fotografia uznano naszą uczennicę Julię Krajewską. Wyróżniony został Łukasz Tymborowski ze Szkoły Podstawowej nr 2  Największy talent taneczny wg Jury to Judyta Dujka ze Szkoły Podstawowej nr 9. Wyróżniono zespół taneczny „Rumianki” ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Dominikę Wziątek ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a zwycięzcy  statuetki. Podczas konkursu gościnnie zaprezentowali się również na scenie: Oliwia Biniek uczennica Szkoły Muzycznej w Starachowicach i zespół taneczny Plejada. W trakcie Gali panowała atmosfera kulturalnego współzawodnictwa oraz czuć było radość płynącą ze śpiewu, pląsów i deklamacji. Mimo iż każdy z uczestników reprezentował rożne dziedziny to łączyło  ich jedno - pasja i zamiłowanie do tego, co robią.  Nagrody zostały zakupione dzięki środkom pozyskanym od sponsora pana  Mariana Maciasa właściciela Zakładu Remontowo- Budowlanego „ADMA”.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym uczniom gratulujemy. Należy pamiętać, że nie tylko ci, którzy osiągają konkretne sukcesy, mają talent – każdy z nas ma jakieś uzdolnienia. Warto pracować i marzyć, aby rozwijać swój talent i wyobraźnię – wtedy życie jest kolorowe, a duszę rozpiera radość tworzenia.

„Talent jest to kawałek szlachetnego, lecz surowego metalu.
Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje”.
Stanisław Staszic