Dzień Patrona Szkoły - Jana Kochanowskiego

18 października, po raz kolejny, obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły- Jana Kochanowskiego. W tym roku uczniowie wzięli udział w wielu konkursach i projektach. Młodsze dzieci, w ramach zajęć świetlicowych, malowały podobizny patrona. Wszystkie prace wzięły udział w konkursie na najlepszy portret. Dodatkowo, dzieci uczestniczyły w pogadance dotyczącej życia i twórczości Jana Kochanowskiego, a także dowiedziały się jaką formą literacką są fraszki i treny.

Starsi uczniowie, z klas 4-8, od kilku tygodni realizowały projekt „Święto Patrona Szkoły-Jana Kochanowskiego”. W ramach projektu uczniowie pisali własne wiersze i fraszki, poszerzali wiedzę na temat poety oraz tworzyli portrety pisarza. Reprezentanci każdej klasy mieli także za zadanie przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat twórczości Kochanowskiego, które następnie przedstawiali swoim koleżankom i kolegom.

Podsumowaniem projektu był apel, podczas, którego uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia poety. Wysłuchano także występu Magdaleny Sali z klasy 5b, która wykonała 35 etiudę Wohlfahrta na skrzypcach. Pani Dyrektor Jadwiga Kicińska wręczyła dyplomy laureatom oraz uczestnikom konkursów. Nagrodzone prace można podziwiać na korytarzu szkolnym.

W konkursach wyłoniono następujących zwycięzców: -Konkurs literacki I miejsce- Maja Wojton, klasa 6a II miejsce- Jakub Ślusarski, klasa 6a III miejsce- Adam Świercz, klasa 4b -Konkursie plastyczny I miejsce- Aleksander Jasztal, klasa 7b II miejsce- Anna Rupart, klasa 4a III miejsce- Ada Kubicka, klasa 4b

Wyniki konkursu plastycznego "Portret Jana Kochanowskiego" dla klas 0 - III.
- W kategorii klas zero:
 I miejsce Franio Anyst kl. 0a.
- W kategorii klas pierwszych:
I miejsce Zosia Wojton kl. Ia,
II miejsce Malwina Klepner kl. Ia,
III miejsce Laura Sar kl. Ia
Wyróżnienie: Franciszek Piwowarski kl. Ia, Antek Wieruszewski kl. Ia.
- W kategorii klas drugich:
 I miejsce Frania Bożek kl. IIa,
 II miejsce Hania Przygoda kl. IIb,
 III miejsce Maja Cieśla kl. IIa.
- W kategorii klas trzecich:
 I miejsce Nadia Grudzińska kl. IIIb,
II miejsce Amelia Janus kl. IIIb
III miejsce Oliwia Trzcionka kl. IIIa
Wyróżnienie: Julia Płaneta kl. IIIa

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!