Dzień Jabłka

W dniu 26 listopada 2015 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Jabłka. W tym dniu uczniowie z poszczególnych klas losowali, a następnie wykonywali w formie plakatu następujące zadania:
 – odmiany jabłek uprawiane w Polsce,
 – przetwory z jabłek,
 – wartości odżywcze jabłek,
 – przepis na ciasto z jabłkami,
 – obszary o największej produkcji jabłek w Polsce,
 – przepis na danie obiadowe z jabłkami.
Później dzięki uprzejmości i pomocy pań kucharek udało nam się zrobić pyszny sok i powidła z jabłek (według wcześniej opracowanych przepisów). Z wszystkich prac powstała gazetka którą mogli podziwiać zarówno uczniowie naszej szkoły jak i ich rodzice. Dodatkową atrakcją był strój. W tym dniu uczniowie ubrani byli w kolory jabłek: czerwony, zielony i żółty.
Na zakończenie dnia członkowie Szkolnego Koła PCK oraz Samorządu Uczniowskiego poczęstowali wszystkich uczniów i pracowników szkoły pysznymi jabłkami. Wspólna konsumpcja była możliwa dzięki uprzejmości prywatnego sadownika z Bodzentyna (współpracę nawiązał opiekun SK PCK), który przekazał nam 4 skrzynki tych owoców.
Wszystko po to aby :
- kształcić przekonania o konieczności spożywania owoców (najlepiej 5 porcji dziennie),
- wdrażać zdrowe nawyki żywieniowe.
Za zorganizowanie i przeprowadzenie Dnia Jabłka w naszej szkole odpowiedzialna była pani A. Krupa (opiekun Szkolnego Koła PCK i Rzecznik Praw Ucznia).