Chrońmy przyrodę/Respect nature

Każdego roku wiosną na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Głównym celem tych obchodów jest zwrócenie wszystkim uwagi na zagrożenie jakie niesie szybki rozwój cywilizacji. Organizowane w tym dniu akcje ekologiczne mają na celu pokazanie niebezpieczeństw, które czyhają na mieszkańców Ziemi, jeśli nadal będą lekceważone prawa natury. Działania o charakterze ekologicznym zostały również zaplanowane w projekcie Comenius LLLP „Przyroda źródłem porozumienia europejskiego”, który nasza szkoła realizuje od 2012 roku wspólnie ze szkołami z Belgii, Francji, Hiszpanii, Rumunii i Słowacji. W marcu w każdej ze szkół partnerskich przeprowadzono konkurs plastyczny zatytułowany „Chrońmy przyrodę” (RESPECT NATURE). Nasi uczniowie z klas I-VI wykonali wiele ciekawych prac, które zostały wysłane do naszych partnerów. My również otrzymaliśmy od nich takie prace. W dniu 25 kwietnia zostały one zaprezentowane całej społeczności szkolnej w formie wystawy, podczas Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego „SOS dla naszej planety”, organizowanego już po raz drugi w naszej szkole.