Bookcrossing

W czerwcu w naszej  szkole została przeprowadzona akcja Bookcrossing pod hasłem „Uwolnij swoje książki – dziel się z innymi radością czytania”. Bookcrossing jest nowoczesną i znaną na całym świecie formą popularyzacji książki i czytelnictwa, od 2003 roku także i u nas w Polsce.
Akcję uwalniania książek rozpoczęto od poinformowania uczniów we wszystkich klasach , czym jest bookcrossing , jaka jest jego idea i jakie cele. Zachęcono ich do podzielenia się wartościowymi, ale dawno już przeczytanymi książkami. Następnie przeprowadzono zbiórkę książek wśród uczniów i nauczycieli. W bibliotece szkolnej powstała półka bookcrossingowa, którą zarejestrowano na stronie internetowej /www.bookcrossing.pl/. Półka uzyskała status oficjalnej. Zebrane książki zostały wpisane do internetowej bazy i otrzymały numery identyfikacyjne BIP. Numery te umieszczono na specjalnych naklejkach w każdej książce. Tak oznaczone książki trafiły na półkę bookcrossingową.
16 czerwca, w chwili otwarcia półki, uwolnionych zostało ponad sto książek. Z półki może skorzystać każdy. Wybrać książkę, która go zainteresuje, wziąć ją do domu, przeczytać i odnieść z powrotem, aby mogła trafić do rąk innych czytelników.